Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Czy podczas burzy można stać przy oknie?

Czy podczas burzy można stać przy oknie?

  • przez

Burze zawsze były fascynującym zjawiskiem natury. Nie ma przecież nic lepszego niż podziwianie błyskawic przez okno, kiedy słychać grzmoty i pada deszcz zwłaszcza w upalne dni. Jednak czy to bezpieczne? 

Czy nasze podziwianie burzy przez okno może stać się niebezpieczne? W tym artykule odpowiemy na te pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa podczas burzy, tak abyś mógł cieszyć się tym pięknym zjawiskiem natury bez stresu i obaw.

Czy można stać przy oknie podczas burzy?

Burze to nie tylko przepiękny spektakl dla naszych oczu, ale również potężna siła natury, która może być niebezpieczna. Jednym z największych i oczywistych zagrożeń podczas burzy jest ryzyko porażenia piorunem. 

Niektórzy twierdzą, że stanie przy oknie podczas burzy jest bardziej niebezpieczne, niż przebywanie wewnątrz w pomieszczeniu. Jednak prawda jest taka, że nie ma różnicy między tymi dwoma opcjami. Jeśli jednak piorun uderzy w budynek, ogromny prąd elektryczny przepłynie przez instalację elektryczną i może potencjalnie spowodować pożar i uszkodzenia domowych urządzeń elektrycznych. Jeżeli jednak stoisz przy zamkniętym oknie i obserwujesz burzę, nie zwiększasz w żaden sposób swojego zagrożenia. Prawda jest taka, że twoje szanse na zostanie uderzonym przez piorun, są takie same jak na wygranie loterii.

Ewentualne zagrożenia

Musimy pamiętać, że burze to nie tylko piękne pioruny i często towarzyszy im porywisty wiatr. Wiatr ten może przemieszczać różne kamienie, które mogą uszkodzić nasze okna i obalić pobliskie drzewa. Taka sytuacja jest potencjalnie niebezpieczna, ponieważ rozbite szkło może wyrządzić nam wiele krzywdy. Jako domownik powinieneś znać otoczenie swojego domu i aktualny stan okien. W Polsce większość burz ma maksymalnie umiarkowany przebieg, dlatego dla większości osób nie ma potencjalnych zagrożeń. Mimo wszystko warto mieć, to na uwadze obserwując burze z okna swojego domu. Siłę i aktualny przebieg burzy możesz obserwować na naszym radarze burz, który udostępniamy całkowicie za darmo na naszej stronie – https://stanpogody.pl/radar-burz/.

Podsumowanie

Burze to piękne zjawisko, które warto podziwiać z bezpiecznego miejsca. Teraz już wiesz, że podczas burzy nie trzeba rezygnować z tego pięknego widoku. Teraz już nic Cię nie powstrzymuje przed podziwianiem burzy z okna bez obaw o swoje bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *